Слідкуйте за нами

30-10-2015
   У ніч з 31 жовтня на 1 листопада американці і європейці відзначають свято нечистої сили – Хеловін. Вважалось, що у ніч перед Днем Всіх святих душі померлих безперешкодно проходять у наш світ, щоб оцінити справи своїх живих нащадків.
   У США та Європі в хеловінську ніч на вулицях міст можна побачити натовпи дітей і дорослих, переодягнутих у страхітливі карнавальні костюми. Вони лякають перехожих, стукають у двері помешкань і вимагають солодощі в обмін на життя.
   З роками святкування Хеловіна стає дедалі популярнішим і в Україні. В хеловінську ніч організовують тематичні клубні вечірки та костюмовані шоу.
   Цьогоріч два відділи ЦМБ ім М.Горького теж вирішили відзначити моторошне свято, підготувавши для своїх користувачів книжкові виставки.

    «Жахи не привід не читати» – так стверджують бібліотекарі юнацького відділу. Куточок літератури «про страшне» оздоблено різноманітними гарбузами і гарбузиками. Притулок на полицях знайшли і справжні, ексцентрично розмальовані плоди, і майстерно створений  красень із пап’є-маше, і ліхтарик, чиє загадкове мерехтіння додає атмосфері таємничості. І як би не старались бібліотекарі нагнати жаху, але   весь антураж викликає скоріше посмішку і замилування, аніж страх:  кажани уздовж стін бібліотеки і відьма на мітлі, де чорний кіт вигнувся дугою,  лише «страшенно» приваблюють і привертають увагу до виставки, аніж  відлякують. Щоб  познайомити  користувачів з історією свята, працівники відділу підготували вікторину. Хто правильно відповість на запитання – отримає цукерку або яблуко!

 

    «Щасливого Хеловіну» – так назвали свою виставку у вікні бібліотекарі відділу абонементу.

 

   Перехожим і користувачам бібліотеки з вікна весело всміхається і підморгує вогниками гарбуз, закликаючи до бібліотеки. Стоїть у кутку чарівна мітла, на якій тільки-но прилетіла відьма. А над всім цим летить маленький добрий привид Каспер. А що вже що й казати про книжки «жахливої» тематики – їх тут вистачить на всіх любителів «полоскотати нерви»!

    Тож  виставка викликала неабиякий інтерес, особливо, у дітей і підлітків. 

   Геть все погане! Треба радіти життю кожної миті. 

    Приходьте і ви до бібліотеки, і самі побачите – не такий вже й страшний Хеловін, як його малюють! 
Коментарі: Залишити коментар
 
X