Слідкуйте за нами

23-10-2015
   22 жовтня бібліотекарі відділу абонементу ЦМБ ім. М.Горького запросили своїх читачів на літературну вечірку шанувальників поезії. А присвячена вона Борису Олійнику - Герою України, академіку НАН України, лауреату Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, інших українських та міжнародних премій, голові правління Українського фонду культури, і таке інше, та, перш за все, - Поету. В цей день йому виповнилось 80 років. 

Борис Олійник - наш земляк, родом з Полтавської області. Він не раз згадує у творах і Полтавщину і рідну Зачипилівку, найдорожчим своїм людям присвячує вірші і поеми. 

   Олійник - майстер громадянської поезії, а його інтимна лірика чарувала й буде чарувати і зовсім юних, і позначених сивинами. А ще Б. Олійник чи не єдиний у сучасній українській поезії автор, який створив не кілька віршів, циклів чи поем, а написав цілу книгу,  присвячену найдорожчій на світі людині - мамі, сивій ластівці. 

На заході присутні подивились недавнє інтерв'ю Дмитра Стуса з Борисом Олійником, записане саме до ювілею, про маловідомі  і важливі моменти його життя, про принципи, яких дотримувався на протязі всього життя, щоб не соромно було і в 70 і в 80 літ.

   Звучало багато віршів про наш рід і народ, щемливих пісень на слова поета (у запису).

Зустріч пройшов у теплій зворушливій атмосфері, присутні ще довго обмінювались враженнями. 

   Запрошуємо всіх бажаючих на наші заходи.

Коментарі: Залишити коментар
 
X