Слідкуйте за нами

31-03-2015

 

   Від його пісень жінки тремтять від бажання, а його романи підривають мозок критикам. 13 березня відсвяткував 55-й день народження Юрій Андрухович - один з найвідоміших   українських письменників, засновник постмодерністської течіїї в українській літературі.

      Андруховича знають навіть ті, хто не прочитав жодного його рядка. Він співає в гуртах, перекладає  Шекспіра та бітників, за його творами ставлять спектаклі і знімають кіно. Західні критики порівнюють Андруховича з самим Умберто Еко, а наші називають "священною коровою нової української словесності."

      З нагоди ювілею письменника  на абонементі ЦМБ ім. М.Горького було проведено вечір-портрет «Таємниця письменника», на який було запрошено творчу молодь нашого міста.

      На заході переглянули  презентацію про життя та творчий шлях автора, відео з виступами Андруховича разом з музичними гуртами «Мертвий півень» та «Карбідо», прослухали вірші у виконанні «Патріарха», уривки  з інтерв’ю, які він давав різним  каналам. Разом із викладачем світової літератури Самусь Л.І. та учасниками заходу обговорили книги письменника та провели пералелі між Андруховичем та Булгаковим і Борхесом.

      Ю. Андрухович, як особистість, цікавий, несподіваний, актуальний. «Світ цей занадто брутальний, аби можна було його змінити на краще за допомогою слів, але й занадто ніжний, аби щось у ньому змінити за допомогою куль». – говорить автор.

      Внесок митця в літературу високо оцінений у світі, він є лауреатом кількох міжнародних і вітчизняних премій. Творчість Андруховича має значний вплив на сучасний літературний процес. Його твори перекладено й видано в багатьох країнах світу, тож Україна має сучасного письменника, творчість якого гідно презентує нашу країну у світовій спільноті.

 

 

 

 

 


 

 

 

Коментарі: Залишити коментар
 
X