Слідкуйте за нами

15-05-2019

День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні традиції  створення та  носіння етнічного вишитого одягу, збереження українських звичаїв. Це своєрідний  флешмоб, коли  в будній день українці одягають вишиванку  на роботу, в університет чи школу. Це свято започатковане не так давно, але щороку набуває все більше уваги та розквіту.

Не залишилися осторонь свята і бібліотекарі  бібліотеки-філії № 3.

 

 14 травня читальна зала  бібліотеки  розквітла  барвами традиційних та сучасних  вишитих рушників  та сорочок - це свої  роботи  презентувала  запрошена на захід «На рушнику дарує Україна щедрий коровай»  майстриня-вишивальниця  Наталія Рома.

 

 

 Про те, що вишивка в Україні вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі, що вона символізує родину пам'ять, вірність та родинну злагоду, що історія вишивки  на теренах України налічує не одну тисячу років  дізналися учні, запрошені на зустріч з пані Наталею. Дівчат вразив факт, що готуючи посаг найбідніша дівчина повинна була мати  30-40 вишитих сорочок, середнього достатку – 50 – 70, а найбагатша – 100 і більше! Розповіла Пані Наталія і  про те як і де вона навчилася так майстерно створювати неймовірної краси вишиванки.

 

 

 Сьогодні одягати вишиванки стало модно та стильно, це прояв гордості та патріотизму, ознака національної приналежності. Це наголошує книжкова виставка  «Вишиванка – одяг вільних», яка розгорнута у читальній залі та знайомить глядачів з традиціями та техніками вишивки.

 

 

 Тож  користувачі бібліотеки, які завітали на зустріч з майстринею отримали на тільки цікаву та пізнавальну інформацію, а й незабутні враження та чудовий настрій! 

Коментарі: Залишити коментар
 
X