Слідкуйте за нами

01-04-2019

        Люди у всьому світі настільки полюбляють каву, що навіть винайш-ли так званий coffee-art - оригінальну техніку створення картин за допомогою розчину натуральної кави. Сьогодні кавовий живопис – напрям у сучасному мистецтві, що стає дедалі популярнішим. 

       Незвичайний майстер-клас з малювання кавою для вихованців Кременчуцької ВТК провела провідний бібліотекар бібліотеки-філії № 2 Осташко В.В., з метою запросити  їх спробувати свої сили у цьому виді мистецтва,  адже  малювання кавою дозволяє висловити свої емоції, почуття, а приємний аромат  заспокоює та надихає.

      

 Перша частина заходу мала назву «Кавове натхнення», в якій  відбулося знайомство-презентація з   творчими особистоятями світу, які володіють технікою малювання кавою. Виявляється, кавою малюють і роблять це настільки майстерно, що залишилось  замилуватися прекрасними «кавовими» картинами на виставці ілюстрацій «Кавове мистецтво». А мультимедійна презентація «Кавовий живопис» розширила уявлення учасників заходу про особливості техніки «кавових» творів художників, які віддають перевагу цьому виду творчості: італійки Джулії Бернаделлі, українця Радислава Дзюби, узбека Ассада Гаджиєва,   індонезійця Гіда аль-Низара та ін. Юнаки Дізналися також, що геніальний письменник Віктор Гюго був обдарований художнім талантом і писав чудові картини, використовуючи замість фарб каву. Ці твори живопису зараз знаходяться в колекції Лувра. А про американську художницю Карен Еланд, яка за допомогою еспресо створює незвичайні копії світових шедеврів, передивилися відео-фільм «Мистецтво з ароматом кави».

 

      

 Друга частина майстер-класу пройшла під назвою «Мелодія вашого смаку», коли вихованцям закладу належало під час ароматного заняття розкритися емоційно, реалізувати свої фантазії на папері, висловити за допомогою малюнка свої почуття. Спочатку бібліотекар наголосила, що основою кавових шедеврів є один колір з багатьма відтінками, зауважила, що кавою малюють тільки на акварельному папері, а ось пензлики підходять будь-які. Показуючи техніку малювання, вона підкреслила, що удосконалювати малюнок можна постійно, а непотрібні елементи легко змити вологим пензлем.

 

       Переконливі поради бібліотекаря настільки надихнули юних художників, що вони взялися за пензлі. Увесь творчий процес проходив під звуки музики Чайковського та Моцарта.

       

 Після медитативного занурення у свій внутрішній світ кожному учаснику потрібно було висловитися, і цьому як найкраще сприяла чашечка кави. Таким чином, остання частина майстер-класу нагадувала зустріч у затішній кав'ярні під  назвою «Кава зближує людей».

 

      

 Наостанок, бібліотекар побажала юнакам і в подальшому вдаватися до способу малювання кавою як можливістю  віднайти свій творчий потенціал та прихований талант і, завдяки арт-терапії,  дізнатися про себе багато нового.

 

       

 

Коментарі: Залишити коментар
 
X