Слідкуйте за нами

14-02-2020
Плохій, С.М. Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи. - Харків : Бібколектор, 2019. - 394 с.
 Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го. Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Чорнобиль вибухнув не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки і проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності. Радянська система не дозволяла поширювати інформацію про попередні аварії навіть серед фахівців. Це зробило нову масштабну аварію неминучою. Сьогодні реактори чорнобильського типу вже не будують, але авторитарні режими, які тримають повний контроль над інформацією, усе ще існують. Зрештою, і в Україні досі виробляють майже 50 % усієї електроенергії на атомних станціях. Нам є чим поділитися зі світом стосовно досвіду Чорнобиля, але є над чим задуматися і самим.


Кононенко, Є.А. Слово свого роду : [есе] / Євгенія Кононенко. - Львів : [Видавництво Анетти Антоненко], [2019]. - 143 с.
Чи не в будь-якій мові слово має рід. Як і людина. Бо слова звідкись походять. Як і люди. Але чи це важливо – рід слова, його походження? А може, найважливішим є його смисл? В інших мовах слова, які позначають цей смисл, можуть бути іншого роду, іншого кореня. Чи саме в роді, в походженні, у генезі, в корінні, в пуповині міститься сакрум змісту? Євгенія Кононенко у книзі «Слова свого роду» посягає на святе. Вона сумнівається, ніби походження передує сутності. Так, у походженнях слів, у їхніх родах, буває, закорінені смисли, яких уже ніхто не згадує. Але чи не губляться ті архаїчні значення в сучасному мовленні? І чи не зовсім іншими словами називаються ті самі смисли засобами іншої мови? Євгенія Кононенко – перекладачка, тож добре знає, як важко буває знайти в рідній мові слова, які б оптимально передали значення, висловлені засобами оригіналу. Для цього знадобляться слова зовсім іншого роду. «Слово свого роду» – це колекція (автобіографічних) есеїв, що написана на перетині красного письменства й есеїстики, правди й міфології. Але це той автобіографічний зріз, який не підтверджується ніякими документами. Лише фотографіями. Але ніщо так не бреше, як родинні світлини, які, за словами Сьюзен Зонтаґ стали масово виготовляти, коли докорінно похитнувся сам інститут родини. Але як і похитнуться всі наявні у світі інститути, все одно лишається сокровенне – і слова, щоб це назвати. Ця книжка не лише про містерію творення, письменництво, феміністок і християнок, Перелесника та земних чоловіків, дітей і батьків, кохання й любов, ненависть і зради, метафізику й секс у туалеті. Це метатекст про своєрідність, своє рідне і свій рід, слова своїх найрідніших, які з дитинства всотує в себе людина, бо живе у такій багатій картині світу мови і безмовного водночас. Євгенія Кононенко у своєрідних есеях вимовляє слова, які, загалом, не вимовляють, аби всує не тривожити духів забутих предків. 

Доніч, О. Еліксир багряного кольору : [роман] / Олекса Доніч. - Київ : Темпора, 2018. - 231 с.
У підвалі старого будинку знайдено рукопис із описами заплутаних злочинів і моторошних історій. Безслідно зникають декілька дівчат. У річці знайдено тіло дівчини, позбавлене крові. Таємнича смерть професора медицини. Задушення секретаря консисторії. Спроби знищення Пересопницького Євангелія — символу українського народу. Каторга, страшна помста і злочин заради кохання. Загадка покарання і спасіння невинних. Надзвичайні друзі, детективи-аматори, знаходять справжніх злодіїв, але влада намагається це приховати. І все це на вуличках старої Полтави, до якої ведуть заплутані шляхи з Карпатських гір, Сибірських лісів і кількасотлітніх підземель. Книжка Олекси Доніча, написана за мотивами загадкового рукопису, проведе цими шляхами, занурюючи в атмосферу такого оманливо спокійного містечка, як Полтава на межі позаминулого й минулого століть.
Чайка, І.Ф.  Віха : документальний історичний роман / Іван Чайка. - Гадяч : Гадяч, 2019. - 550 с.
Сторінки роману «Віха» покликані зберегти у нашій пам’яті драматичні події, що відбувалися на Україні в перші роки ХХ століття. Відтворити правду тогочасного життя українського села і особливості боротьби за волю в період Української революції 1917-1921 років допомогли документальні матеріали, а також спогади жителів нашого краю, які дійшли до нас крізь десятиліття заборон і репресій. Хочеться вірити, що слова правди, які донесли до нас покоління земляків про вогняні сторінки Української революції 1917-1921 рр. і її героїв, допоможуть прозріти нинішнім і прийдешнім поколінням українців, як віха-цикута допомагає сліпих робити зрячими.
Фоєр, Д.С. Всьо ясно : роман / [Джонатан Сафран Фоєр]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 317 с.
У цьому романі є все: захопливі пригоди, добрий гумор, історія та шлях до самого себе. Двадцятирічний американець Джонатан вирушає до незнайомої йому України на пошуки жінки, яка у роки Другої світової війни врятувала його дідуся-єврея від смерті. Його помічники — не дуже освічений перекладач Алекс з Одеси, його дід, який удає із себе сліпого, і пес-поводир Семмі Дейвіс Молодший-Молодший. Разом вони вирушають на Західну Україну, до Луцька, а звідти — до знищеного під час Голокосту єврейського містечка Трохимбрід, аби дізнатись правду про історію родини американця. Феєрична та непередбачувана подорож, сповнена кумедних моментів, обертається на шлях до себе, на пошук відповіді на одвічні життєві запитання…

Ліспектор, К. Записки для молоді : про написане і пережите : [есе] / Кларісе Ліспектор. - Львів : [Видавництво Анетти Антоненко], [2019]. - 95 с.
 «Записки для молоді: про написане і пережите» — це роздуми про письменництво і життя, які для авторки були двома подобами одного чуда: життя повсякденного. Бо що таке мова і в чому полягає алхімічна сила слова? Що таке поезія? У широкому і вузькофаховому розумінні. Ці питання ставили філософи, митці, атож, також поети, теоретики красного письменства у свій спосіб шукали століттями формулу, яка б дала змогу не спотикатися об філософський камінь великого діяння творця, або автора. Цю заповітну формулу алхімії слова шукає в цій книжці й Кларісе Ліспектор. Тут і герметика, і герменевтика, і герметичність її творчості та життя, що злилися в одне, і літературний заповіт письменниці читачам. Для деяких читачів ця книжка «Записки для молоді: про написане і пережите» буде приводом для пошуку шляхів тлумачення засад творчого доробку культової авторки, інші напевне відчують поштовх до того, щоб описати чи навіть закарбувати історію власних життів. У кожному разі ця незвичайна книжка як modus operandi думок і почуттів може стати своєрідним посібником для тих, хто прагне писати й стати письменником. 

Пугач, О.В.  Отаман Левченко : [історично-документальний нарис] / Олекса Пугач. - Київ : Ліра-К, 2020. - 409 с.
Пропонована читачам книга розповідає про Кобеляцьку організацію УКП (боротьбистів), яка влітку 1919 року, під час денікінської навали намагалася започаткувати Українську Повстанську Армію, утворивши на території Кобеляцького повіту для боротьби з денікінцями два партизанських полка…
Бойові шляхи цих та інших українських загонів призвели до звільнення України від білогвардійських загарбників, але одночасно з тим вони сприяли третьому приходу на Україну інших загарбників – московських більшовиків, які почали реалізовувати ленінську політику «воєнного коммунізма»: масові грабунки селян, конфіскації, реквізиції, мародерство, червоний терор, беззаконня і свавілля…
Намагаючись це припинити, керівники УКП (боротьбистів) неодноразово пропонували більшовикам шляхи до порозуміння і братської співпраця на спільному шляху до побудови соціалізму. Однак ті відмовились задовольняти ці законні і справедливі вимоги і продовжували жорстоку, антинародну політику, що вже в травні 1920 року і призвело до всезагального вибуху – повстань козаків і селян.
В Кобеляцькому повіті ці повстання очолили Андрій Левченко, П.Погорілий та інші колишні офіцери царської армії і армії УНР. Активну роль у цій боротьбі також відігравали козаки із роду Гречанів, Твердохлібів, Дриждів та сотні інших сміливих і рішучих борців за волю і незалежність України.
Основним гаслом цих борців було «Вільна Україна», а символами – малиновий козацький та жовто-блакитний прапори. Під цими прапорами козаки-повстанці виявляли масовий героїзм, відвагу і саможертовність.
Книга ця спирається на архівні документи та свідчення учасників тих подій, тому буде цікавою і корисною всім, хто намагається пізнати і усвідомити правдиву історію України.

В'ятрович, В.М.  Україна. Історія з грифом "Секретно". - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 511 с.
Чому зраджували і чи зраджували? Чому ставали героями і чи справді ставали ними? Радянський Союз розпався чи був зруйнований? Відповіді на ці запитання десятиліттями ховали під грифами «Секретно».
Сьогодні історик Володимир В’ятрович, який на посаді директора архіву Служби безпеки України провів розсекречення раніше таємних архівів радянської спецслужби від ЧК до КГБ, розповідає про минуле України 1918—1991 років.
Книга написана у формі нарисів про різні аспекти роботи таємних органів і табірної системи СРСР — ГУЛАГу, про боротьбу українського визвольного руху на сході і заході країни, про унікальні долі священиків, котрі кинули виклик системі. Історик оприлюднює раніше не доступні справи, заведені «органами» на митців розстріляного відродження та дисидентів; розкриває причини Чорнобильської катастрофи і розповідає про останні відчайдушні спроби чекістів врятувати Союз.
Читач ознайомиться з методами глобальних інформаційних воєн ХХ століття з участю спецслужб провідних держав, побачить механізми депортацій та нутрощі в’язничної системи, знайде внутрішні причини розпаду «тюрми народів». І, можливо, зможе для себе відповісти на запитання, поставлені вище…їПлохій, С.М. Загублене царство. Історія "Русского мира" з 1470 року до сьогодні. - Харків : Бібколектор, 2019. - 307 с.
Сергій Плохій показує, як протягом понад 500 років лідери від Івана Грозного до Йосипа Сталіна та Володимира Путіна використовували існуючі форми ідентичності, війни і територіальної експансії для досягнення панування в імперії. Загублене царство — це фахове дослідження протиріч російського націоналізму, історія якого показує, що воно є одночасно всеосяжним і винятковим, універсальним і самобутнім, часто в швидкій послідовності або навіть одночасно. Автор викладає проблеми, якими стає це минуле для перетворення Росії в кращу країну для її народу і його сусідів.

1.                          

001(477)

Н35     Національна академія наук України - 100 : головні тенденції розвитку і здобутки : документи і матеріали. Кн.1 : 1918-1945. - Київ : [НБУВ], 2018. - 948 с.

2.                               

001(477)

Н35     Національна академія наук України - 100 : головні тенденції розвитку і здобутки : документи і матеріали. Кн.2, ч.1 : 1946-1970. - Київ : [НБУВ], 2018. - 1085 с.

3.                          

001(477)

Н35     Національна академія наук України - 100 : головні тенденції розвитку і здобутки : документи і матеріали. Кн.2, ч.2 : 1071-1991. - Київ : [НБУВ], 2018. - 1131 с.

4.                               

016:37(477.53)

З-99     Іван Андрійович Зязюн : Педагог. Вчений. Філософ : біобібліографічний покажчик / [упоряд. Л.Н.Штома ; наук. ред. Н.Г.Ничкало]. - Київ : Видавництво НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2018. - 227 с.

5.                               

016:908(477.53)

П89     Тарас Пустовіт : до 60-річчя від дня народження : біобібліографічний покажчик / [уклад. М.А.Федорова, Г.А.Дідусенко ; ред. К.М.Щира]. - Полтава : ТОВ "АСМІ", 2019. - 142 с.

6.                               

017.1(477.53-25)

К29     Каталог бібліотеки Валерія Волоскова : бібліографічний покажчик / [уклад. М.А.Федорова, Г.А.Дідусенко, О.П.Перепьолкіна ; ред. К.М.Щира]. - Полтава : ТОВ "АСМІ", 2019. - 67 с.

7.                               

017.1(477.53-25)

К29     Колекція афіш Іллі Галіна : бібліографічний покажчик / [уклад. М.А.Федорова, Г.А.Дідусенко. О.П.Перепьолкіна ; ред. К.М. Щира]. - Полтава : ТОВ "АСМІ", 2019. - 35 с.

8.                               

030(477)

Ц56     Ці дивовижні українці. - Київ : Green Pengvin : [Media Friends], 2019. - 48 c.

9.                               

271.2(477)

С42     Скіра, Ю.Р.  Покликані : монахи Студійського Уставу та Голокост : [монографія] / Юрій Скіра. - [Київ] : ДУХ І ЛІТЕРА, [2019]. - 267 с.

10.             

355.48(47+57)"1979/1989"

Ш57    Шик, М.М.  Афганістан очима хірурга. Кандагар 1987-1988 рр. : документальна повість / Михайло Шик. - Полтава : ТОВ "АСМІ", 2019. - 167 с.

11.                    

355:908(477.53)

Ц30     Антон "Еней" Цедік - правдива Душа в пошуках Істини : життєвий шлях воїна-патріота, вірного сина України / [упоряд. О.В.Стоцька, О.О.Голтвяниця, О.М.Цедік]. - Полтава : ТОВ "Фірма "Техсервіс", 2019. - 169 с.

12.             

622.3:908(477.53)

П99     55 років досвіду та прогресу : фотопортрет Полтавагазвидобування. - [Полтава] : [АТ "Укргазвидобування"], 2018. - 99 с.

13.             

7.03(477)

С82     Сторінки єврейського мистецтва України : навч. посіб. для учнів ліцеїв / упоряд. Н.Риндюк, Н.Бакуліна, А.Уманська. - [Київ] : [ДУХ І ЛІТЕРА], 2018. - 240 с.

14.              

72

С96     Сьомка, С.В. Дизайн інтер'єру, меблів та обладнання : підручник / Сергій Сьомка, Євген Антонович. - Київ : [НАКККіМ], 2018. - 358 с.

15.             

791:908(477.53)

Л63     Лис, В.М.  Довженко в Яреськах : книга, яку автори написали разом із жителями с.Яреськи, що знали О.П.Довженка, були свідками й учасниками незабутніх довженківських кінострічок / Василь Лис, Ванда Лис. - Полтава : Дивосвіт, 2019. - 150 с.

16.             

821(44)

Ш73    Шмітт, Е.-Е.  Мадам Пилінська і таємниця Шопена : [роман] / Ерік-Емманюель Шмітт. - Львів : [Видавництво Анетти Антоненко], [2019]. - 95 с.

17.             

821(470).09:908(477.53)

Я11     "Я ... природний житель Полтави". Микола Гоголь і Полтава : [туристичний проспект] / [авт.-упоряд. Є.Стороха]. - [Полтава] : [ФОП Говоров С.В.], [2019]. - 63 с.

18.             

821(477)

Т98      Тютюнник, Г.М.  Мануйлівський записник. - Полтава : Полтавський літератор, 2019. - 182 с.

19.              

821(477).09

Б90      "Будеш, батьку, панувати" : матеріали краєзнавчих читань, присвячених 250-й вічниці від дня народження І.П.Котляревського, 4-5 вересня 2019 року / [упоряд. М.А.Федорова, Н.В.Влезько]. - Полтава : ТОВ "АСМІ", 2019. - 226 с.

20.             

821(477.53)

К17     Калинове гроно. Т.V : Антологія творів полтавських літераторів ХХ- початку XXI ст. для дітей. - Полтава : Полтавський літератор, 2019. - 270 с.

21.                    

821(73)

Д40     Джейкобсон, С. Анна Франк. Графічна біографія створена спільно з Будинком Анни Франк. - [Київ] : [ДУХ І ЛІТЕРА], [2019]. - 160 с.

22.              

821(82)

Б83      Борхес, Х.Л. Сім вечорів : [есе] / Хорхе Луїс Борхес. - Львів : [Видавництво Анетти Антоненко], [2019]. - 127 с.

23.              

94(477)

С82     Сторінки єврейської історії України : навч. посіб. для учнів ліцеїв / упоряд. Н.Риндюк та Т.Бородіна. - [Київ] : [ДУХ І ЛІТЕРА], 2018. - 293 с.

24.             

94(477)"1917/1921":908(477.53)

П52     Полтавська Петлюрiана - 8 : матеріали дев'ятих Петлюрівських читань / [ред. кол. Л.Л.Бабенко та ін.]. - Полтава : Дивосвіт, 2019. - 162 с.

25.                    

94(477):908(477.53)

Ш70    Шляхами неоголошеної війни : присвячується всім патріотам, які події 2014-2017 років пропустили через свої серця і душі... / [упоряд. В.Сусід]. - Полтава : Полтавський літератор, 2019. - 258 с.

26.                    

94(477.53)

У45     Українська революція.1917-1921.Полтавський вимір.Події.Постаті.Документи : [у 3 кн.] Кн.3 : Документи.Матеріали.1919-1921. - Полтава : Полтавський літератор, 2019. - 681 с.

27.                    

94(477.53)"1941/1945"

Р32      Ревегук, В.Я.  Погляд через об'єктив фотокамер. Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.. - Полтава : Дивосвіт, 2019. - 170 с.

Коментарі: Залишити коментар
 
X