Слідкуйте за нами

17-05-2019
Проуз, А. Что я натворила? : [роман] / Аманда Проуз. - Москва : [Издательство "Э"], 2018. - 413 с.
Автор - популярная британская писательница, автор сентиментальных психологических романов о сильных женщинах, способных на большие поступки ради любви и семьи. 
Когда уходит любовь, наступает прозрение. Кэтрин Брукер не просто несчастна – ее жизнь настоящий кошмар. Муж не уважает ее, третирует и выставляет ей баллы за все, что она делает. Нагрубила – один балл. Забыла вовремя подать обед – еще два. За набранные баллы положено наказание...
Как долго она готова мириться с этим безумием? Ради чего?
Неужели Кэтрин больше не хозяйка своей судьбы?
Нет, это невозможно. И она готова на все, чтобы вернуть себе нормальную жизнь, даже на преступление.Горак, Р.Д. Журавлі відлетіли... : есеї про Квітку Цісик та її рід / Роман Горак. - Львів : Апріорі, 2018. - 398 с.
У новій книжці львівського письменника Романа Горака – розповідь про одну з тих пташок, яка своїм голосом лікувала всіх зболених і стужених за втраченою Батьківщиною. Тих, хто відлетів журавлиним ключем на чужину і вже не зміг повернутись, і тих, хто залишився вдома… Її ім’я – Квітка Цісик, яка вже стала легендою України. Про неї та про її рід ця книжка.
Крушельницька, Л.І. Рубали ліс... : спогади галичанки / Лариса Крушельницька. - [Львів] : Астролябія, [2018]. - 572 с.
У книзі долею двох родин (Крушельницьких і Левицьких) показано драму і трагедію галицької інтелігенції у ХХ столітті. Поза тим, спогади сповнені оптимізмом і вірою в потенційні можливості нації, в її інтелектуальну силу і моральні засади. Також подано літературні портрети сучасників автора, її есе і нариси, опубліковані в різні часи і в різних виданняПлющ, Л.І. У карнавалі історії : свідчення / Леонід Плющ. - Київ : [Видавничий дім "Комора"], 2018. - 718 с.
Мемуар-автобіографія одного з найвідоміших дисидентів СРСР, українського математика Леоніда Плюща (1939–2015), належить до «золотого фонду» літератури антитоталітарного спротиву. Аналізуючи свій життєвий шлях від повоєнного дитинства до Дніпропетровської психтюрми, куди його вкинуто було з початком репресій 1972 р., Л. Плющ створює безцінний панорамний портрет цілого покоління "шістдесятників”, якому історія дала шанс звільнити свою свідомість від гіпнотичної влади авторитаризму. 


Плющ, Л.І. Його таємниця, або "Прекрасна ложа" Хвильового. - Київ : [Видавничий дім "Комора"], 2018. - 798 c.
Фундаментальне дослідження, якому видатний мислитель Леонід Плющ  присвятив понад двадцять років праці, пропонує радикально новий погляд як на творчість Хвильового, так і загалом на «наші 1920-ті». Шляхом копіткого історичного, біографічного й текстологічного аналізу поезії і прози Хвильового Плющу вдалося знайти відповідь на запитання, яку саме «таємницю» той обіцяв відкрити Любченкові за два тижні перед смертю. На читача чекає захоплива філологічна подорож магічними світами Рудольфа Штайнера, чиє антропософське вчення було популярним серед культурної еліти «Розстріляного Відродження», а головне — подорож сторінками не менш «магічних» текстів Хвильового, які під уважним оком дослідника набувають цілком несподіваних смислів і значень.


Уайт, К. Танцующая на гребне волны : [роман] / Карен Уайт. - Москва : [Издательство "Э"], 2018. - 537 с.
Ава Уэйлен всем сердцем любит Мэтью, но, поселившись после свадьбы в его доме на острове, осознает, что не так уж хорошо знает собственного мужа. Она находит в одной из комнат странные рисунки и заключает, что их автором была женщина. Но кем она приходилась Мэтью? Вскоре Ава вступает в местное Историческое общество, где ее втягивают в расследование, уходящее корнями в прошлое более чем на столетие. Какое же изумление постигает Аву, когда ей становится ясно, что она, Мэтью, загадочный автор рисунков и сестры-близнецы, жившие на острове более века назад, - это звенья одной цепи, лишь разорвав которую, она сможет обрести покой.


Дочинець, М.І. Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей : [новели] / Мирослав Дочинець. - Мукачево : [Карпатська вежа], 2018. - 240 с.
Ця книжка - про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту вільною і безсмертною; про вічні істини і про вічний пошук щоденних крихт радості; про особисте і вселюдське; про земне і небесне, що дарує надих. А ще в цій книжці нуртує розкіш мови - чар текстів, переплетених із таїнством змісту. Невтомне і невтоленне збирання зілля Слова. Ось що каже про це сам автор: «Вчителі з’являються тоді, коли ти готовий до учнівства. Так склалося, що я був готовий до цього ще з раннього віку і зберіг оту готовність і досі. І вони, вчителі, рясно з’являлися і з’являються на моєму путі. Можливо, тому, що я уважливий учень. Хоча водночас, мабуть, і невдячний. Я спрагло брав чужі уроки і тісно набивав ними щільники свого досвідчення, свого світогляду, свого писемного арсеналу. Тоді як бджола трудова найменше клопочеться для себе. Стягнений із тисяч квіток нектар переплавляє вона в золото меду. Можливо, ця книга мої письмові іспити з тих знань, які відкрила мені школа життя. Отже уроки світу, Неба і людей, із яких ткався мій життєпис, моє світобачення, моя світо творчість».


Пиколт, Д. Искра надежды : роман / Джоди Пиколт. - Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2019. - 347 с.
Джордж никогда не думал, что станет тем, кто захватывает заложников. Но сегодня утром он пришел в центр, где проводят аборты, вооруженным и отчаявшимся. Именно здесь, по его мнению, его юной дочери сделали страшную операцию, лишили искры новой жизни, и теперь они ответят за все. Полицейский детектив Хью Макэлрой не впервые вел переговоры с вооруженным преступником. На этот раз он понимал: тот, кто открыл огонь в клинике, не маньяк-убийца, а лишь отчаявшийся отец. Но внезапно Хью видит в телефоне сообщение от своей дочери. И сердце опытного полицейского замирает… Этим утром судьбы незнакомых людей причудливо переплетаются, и теперь их жизни полностью зависят друг от друга.
Епплбом, Е. Червоний голод. Війна Сталіна проти України. - Київ : HREC PRESS, 2018. - 438 с.
У книзі «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» (Премія Фундації Омеляна й Тетяни Антоновичів, 2017, Премія Лайонела Гелбера, Премія Даффа Купера, 2018) Енн Епплбом висвітлює історію Голоду 19321933 років та події, що цьому передували.
На основі архівних документів, щоденників, усних свідчень, мемуарів, досліджень українських та зарубіжних науковців авторка доводить, що штучний голод в радянській Україні та репресії проти української інтелігенції на початку 1930-х стали складовими єдиного наміру Сталіна та його поплічників. Більшовицькі лідери добре пам'ятали, як майже втратили Україну в 1917 1920 роках. Коли з масовими виступами українських селян проти колективізації ця загроза виникла знову, комуністична влада вдалася до політики творення голоду, яка забрала життя майже чотирьох мільйонів людей.
Проте, як зазначає Епплбом, в історичній перспективі Сталін програв війну проти України, котра врешті виборола незалежність. І хоча «Червоний голод» написано не у відповідь на сучасні події, розуміння причин, механізму та наслідків Голодомору можуть багато чого прояснити в нинішніх українсько-російських відносинах і трактуваннях спільного радянського минулого.
[Історія європейської цивілізації.] Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани. - Харків : Фоліо, 2018. - 698 с.
Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність: Рим, Греція, Близький Схід; Середньовіччя: Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття; Сучасність: XVI—XХ століття. При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник — видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко (1932—2016) — керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика. Статті до розділів написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі. Том «Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани» охоплює величезний період — від падіння Західної Римської імперії до епохи Ренесансу. Саме в цей період були закладені підвалини латинської культури в культури тих народів, котрі поступово залюднили імперію. Латинська мова стала базисом для тих мов, якими зараз розмовляє половина світу, а потужний вплив християнства сформував те життя, яке ми сьогодні називаємо європейським. У виданні зачеплений солідний перелік тем: занепад і нове зростання міст, розвиток торгівлі і комерції, медицина й освіта, досягнення науки і техніки, духовні пошуки, повсякденне життя, піднесення римо-католицької церкви, література й історіографія, театр і музика та ін. Також воно доповнено багатим ілюстративним матеріалом: всесвітньо відомими шедеврами, першодруками із багатьох музеїв світу та ін.


Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність. - [Київ] : Дух і літера, [2018]. - 814 с.
У книзі зібрані свідчення учасників Майдану про допомогу постраждалим. Першу частину текстів складають спогади про медичну (і менше — соціальну, психологічну, правову та іншу) допомогу майданівцям та їхнім родичам у Києві та Україні. Зафіксовано безпрецедентний досвід самоорганізації людей, який має бути осмисленим і стати важливим для національної пам’яті сучасників, та майбутніх поколінь. У другій частині книги представлені розповіді про міжнародну солідарність в організації допомоги постраждалим. Така взаємодія з іншими країнами не має аналогів у нашій історії і варта того, щоб бути зафіксованою – як вдячність і пам’ять для наших закордонних друзів.

  

1.                            

811.161.2'255.4(477)(092)

Ж79    Жолдак, Б. Під зіркою Лукаша. - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. - 318 с.

2.                                  

821(051)

Д44     Діє-Слово. 2018.№19 : Полтавська літературна криничка для дітей і юнацтва. - Полтава : Полтавський літератор, 2018. - 40 с.

3.                                   

821(051)

П52     Полтавська криниця. 2018.№1-2 : журнал  / гол. ред. О.Неживий. - Полтава : Полтавський літератор, 2018. - 263 с.

4.                                   

821(470)

Л13     Лавряшина, Ю.А. Гости "Дома на холме" : [роман] / Юлия Лавряшина. - Москва : [Эксмо], 2018. - 283 с.

5.                                   

821(470)

С37     Симонова, Н. Будем меняться мужьями? : [сборник] / Наталья Симонова. - Москва : [Издательство "Э"], 2018. - 346 с.

6.                                   

821(477).09

С47     Слабошпицький, М.Ф. Тіні в дзеркалі : про час і про людей. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури : [спогади] / Михайло Слабошпицький. - Київ : Ярославів Вал, 2018. - 733 с.

7.                                   

930.85(477)".../19"

В12     Ваврух, М. Нариси з історії української культури : архітектура, образотворче мистецтво, музика, театр, кіно / Марія Ваврух, Роксоляна Гавалюк. - Львів : Світ, 2018. - 222 с.

8.                                   

94(100)

Г65      Гонік, Л. Всесвітня історія. Т.1 : Від великого вибуху до походів Александра Македонського : [світова історія в коміксах] / Ларрі Гонік. - Київ : Рідна мова, 2018. - 367 с.

9.                                   

94(100)

Т88      Турунен, А. Забуті історії міст : як багатство та культурний розвиток здобуваються толерантністю. - Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2018. - 279 с.

10.             

94(436+439)

Ш25    Шарий, А. Коріння та корона. Нариси про Австро-Угорщину : доля імперії. - Київ : ДІПА, 2018. - 491 с.

11.             

94(477)

Р64      Розмови про Україну. Ярослав Грицак - Іза Хруслінська : [відп. за вип. А.Негруцька]. - Київ : [Дух і Літера], 2018. - 359 с.

 12.                               

94(477)"15/16"(092)

К78     Кралюк, П.М. Богдан Хмельницький : легенда і людина. - Київ : Довженко Букс, 2018. - 283 с.

13.             

94(477)"18"(092)

Я86     Ясь, О. Багатоликий Микола Костомаров. - Київ : Либідь, 2018. - 301 с.

14.             

94(477)"1917/1918"

К95     Кучерук, О.С. Українська Центральна Рада : 1917-1918 рр. : [фотоальбом] / Олександр Кучерук. - Київ : Балтія-Друк, 2018. - 127 с.

15.              

94(477+560)

К78     Кралюк, П.М. Півтори тисячі років разом. Спільна історія українських і тюрських народів. - Харків : Бібколектор, 2018. - 251 с.

16.             

94(477-25)

М18    Малаков, Д.В. Київ столітньої давнини. - Київ : Мистецтво, 2018. - 317 с.

17.             

94(560)(092)

Г19      Ганіоглу, Ш.М. Ататюрк : біографія мислителя. - Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2018. - 239 с.

18.                      

94(71)(092)

С47     Слабошпицький, М.Ф. Українець, який відмовився бути бідним (Петро Яцик). - Київ : Ярославів Вал, 2018. - 251 с.


Коментарі: Залишити коментар
 
X