Слідкуйте за нами

30-04-2019

Фіалко, Н.І. Наречена для бразильця : [роман] / Ніна Фіалко. - Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, [2019]. - 357 с.
В романі розкрито непросту долю кількох поколінь однієї родини, зокрема акцентовано на спробі доньки вирватись із рутинного, сімейного кола, щоб не повторити долю матері... Тож письменниця пропонує читачам зануритися в життя без прикрас, можливо, через призму чужих помилок зрозуміти власні проблеми. Авторка особливо рекомендує цей твір молодим, які через психологічне насилля, через непорозуміння з батьками квапляться покинути домівку. Часто за помилку в юності їм доводиться розплачуватись усе життя… Роман спонукає до глибоких роздумів. Розрахований на широке коло читачів. Розчарованих не буде.


Бути людиною : Друга світова війна в сучасній документальній прозі / [упоряд. Ю.Бедрик та Л.Харченко]. - [Київ : Легенда, 2019]. - 264 с.
У збірці вперше опубліковано вибрані твори, надіслані на однойменний міжнародний літературний конкурс документального оповідання, оголошений Німецьким фондом "Пам´ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ) спільно з його партнерами ВБО «Турбота про літніх в Україні» в межах Програми підтримки людей, що постраждали від нацизму, «Місце зустрічі: Діалог". Це короткі історії про вияви людяності під час Другої світової війни. Тексти написані найчастіше на основі спогадів самих авторів або ж родичів, друзів, знайомих.
Домашенко, Т.М. Служити Богу й Україні... : [духовно-патріотична поезія] / Тетяна Домашенко. - Київ-Вишневе : Духовна вісь, 2019. - 428 с.
Основу цього видання знаної української поете¬си Тетяни Домашенко складають твори духовно-пат¬ріотичного спрямування з двох попередніх поетичних збірок "Небесна Сотня воїнів Майдану” (2014) та "Ан¬гели-охоронці” (2016), доповнена новими поезіями. 
Для Тетяни Домашенко гасло "Бог і Україна – понад усе!” є визначальним як у житті, так і у творчості, тому й не дивно, що саме їй належить цей, до болю пронизливий образ, – Небесна Сотня.
Духовно-патріотичний зміст цієї збірки підсилюється розділом "Небесна сотня йде в віки”. Це короткі біографічні довідки зі світлинами героїв Небесної Сотні.Уся книга насичена віршами з присвятами патріотам різних поколінь, що творили і творять гідну історію свого народу. Видання, яке має не лише художню, а й історичну цінність, адресоване широкому колу читачів.
Каплин, В.В. 10 глупейших идей человечества. - Днепр : Середняк Т.К., 2018. - 93 с.
Произведение не осилить одним «броском», «кавалерийским наскоком». Однако, тем, кто всё же сможет его одолеть, оно принесет большую пользу, чем легкое криминальное чтиво или любая другая «пульпа». Почему? Да потому, что эт книга даст ответы на многие ключевые философские вопросы, поиск ответа на которые, занимает у людей годы, десятилетия, а порою и всю жизнь. Здесь же, читатель получает «всё и сразу».
К примеру, многие люди, проживая жизнь, так и не могут определить место и роль той или иной информации (мысли, теории, идеи, решения, науки, знания) в жизни вообще, жизни конкретной личности и себя «любимого» в частности. Особенно это касается молодежи, студентов ВУЗов, когда на них обрушивается «информационное цунами», в виде лекций, семинаров, коллоквиумов, практических занятий, несущих не только зерна – нужное и важное, но и плевела – сомнительное знание. Как отделить зерна от плевел? Где истина, а где ложь? Где разумность, а где глупость? Где субъективное мнение, а где объективное знание? Где найти метод, знание, форму, алгоритм, который бы четко размежевывал эти категории? Он здесь! В «10 глупейших идей человечества»! Сомневаетесь? Тогда прочтите…Полагаю, что вы не пожалеете…


Толкін, Дж.Р.Р. Берен і Лутієн. - [Львів] : Астролябія, [2018]. - 319 с.
У цій книжці на основі низки прозових та поетичних творів Дж. Р. Р. Толкіна реконструйовано цілісний епос про Берена, сина Барагіра, і Лутієн Тінувіель — смертного й ельфійку, які, за Толкіновим легендаріумом, жили в Першу Епоху світу. Історію їхньої любови та подвигів, здійснених в її ім’я, письменник вважав головним сказанням «Сильмариліону». Першу зав’язь цього сюжету — «Сказання про Лутієн Тінувіель і Берена» — було створено 1917 року, невдовзі після повернення Толкіна з фронтів Першої світової війни та одруження з Едіт Мері Бретт. У сповнених високої поезії óбразах закоханих, які належать до різних світів — людей та ельфів, Дж. Р. Р. Толкін вбачав уособлення себе самого та своєї дружини, і за його заповітом на їхньому надгробку було викарбувано: «Берен» і «Лутієн». Крістофер Толкін, упорядник книжки, присвятив її своїй дружині Бейллі — і в такий спосіб засвідчив вірність батьковій поетичній візії ідеального шлюбу.


Гармаш-Роффе, Т.В. Частный визит в Париж : [роман] / Татьяна Гармаш-Роффе. - Москва : [Издательство "Э"], 2018. - 379 с.
Победитель Каннского фестиваля, знаменитый русский режиссер Максим Дорин вдруг с удивлением узнает, что не менее знаменитый французский актер Арно Дор приходится ему дядей. Максим летит в Париж, чтобы встретиться со своим легендарным родственником. Поговорив на съемочной площадке нового фильма всего полчаса, они расстаются до вечера. Однако Арно загадочным образом исчезает. А вокруг Максима неотвратимо сжимается кольцо самого настоящего кошмара: череда покушений, "розыгрыши" по телефону, ночные визиты... Слишком мало улик и слишком много тайн в этом деле, распутать которое берется частный детектив Реми Деллье.

Фіалко, Н.І. Холодний вітер перемін : [роман] / Ніна Фіалко. - Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, [2018]. - 381 с.
У звичайній сім’ї три сестри торують шлях у майбутнє. Вибір старшої зупинився на мальовничому Тернополі, де швидкими темпами будували бавовняний комбінат і заманювали дівчат перспективою не тільки гідної праці, а й наданням безкоштовного житла. Після закінчення училища молодші сестри успішно влилися в новий колектив і про краще життя не мріяли. Старша обрала іншу спеціальність і вважала, що людина створена для щастя і не повинна всю себе віддавати роботі. Йдучи за покликом серця, допустила непоправну помилку, яка стала чорною міткою в долі... 
Холодний вітер перемін, що, як заморозки, вразили усе живе, приніс українцям розрив економічних зв’язків і занепад багатьох підприємств-гігантів. Жертвами недолугої державної політики стали тисячі людей, які залишилися без житла і роботи... 
Роман насичений багатьма подіями, які старше покоління пережило, а молоде має про них знати. Героїні кохають, народжують дітей, розлучаються, шукають і знаходять сенс буття. 
Твір динамічний і захоплюючий. 
Винничук, Ю.П. Сестри крові : роман / Юрій Винничук. - Харків : Фоліо, 2018. - 381 с. 
Події роману «Сестри крові» розвиваються в Ґданську, на українському корсарському кораблі «Стрибог», який полює на іспанські ґалеони, та, звичайно, у Львові. Діють в ньому  здебільшого ті самі герої, що й в романі «Аптекар», хоча з'явилися й нові. Однак якщо в «Аптекарі» головним героєм був лікар Лукаш Гулевич, то тут – Юліана, яка переодяглася на хлопця Лоренцо, щоб помститися вбивцям своєї сестри. 
З моменту, як у бернардинському монастирі виявлено «Біблію диявола», нею відразу зацікавилися і Папа Римський, і шведська королева Христина, і вони попри все намагаються отримати її.
Інтриги до сюжету додає прибуття до Львова іспанського принца Хуана, який наймає козаків для здобуття трону, та поява таємничого ордену Сестер святої крові.
Поєдинки, морські битви, замовлені вбивства… І все це на тлі відчайдушної оборони Львова від військ Богдана Хмельницького 1648 року. Цікаво ще й те, що вперше в літературі ці події описано не очима українців, полякків чи євреїв, а очима львів’ян.
Іваничук, Р.І. Хресна проща : роман / Роман Іваничук. - Харків : Орбіта, 2018. - 283 с.
«Для того, щоб ми здобули ту незалежність, якої хочемо, мусимо пройти Хресну прощу, — каже Роман Іваничук. — Не якусь конкретну. Символічно народом пройти цей шлях». «Хресна проща» — це історичний роман, в якому поєднано різні часи: історія володорювання Данила Галицького, його сина Лева й славетного співця Митуси; початок XX століття, коли парохом у селі Страдчі на Яворівщині був отець Миколай Конрад, український греко-католицький святий; хрущовська «відлига», часи існування «Доморосів» — гуртка молодих студентів-філологів, одним із яких був і Роман Іваничук. Об’єднує ж ці всі часи Страдчівська печерська Лавра, а також вічне запитання: «Як зберегти вірність, себе для своєї землі?»


Дисиденти. Антологія текстів. - [Київ] : Дух і літера, [2018]. - 647 с.
В антології вперше здійснено спробу представити дисидентський рух 1960– 80-х років у всій його поліфонії, не так на рівні суспільно-політичної проблема¬тики, як на рівні конкретних доль. Перед читачем розгортаються історії ідей і людських вчинків, у живому пульсуванні текстів, які самі про себе свідчать. Поліжанрова структура антології: від поезії, публічних і самвидавних виступів – до судових промов, відтак до текстів про перебування в тюрмах, спецпсихлі¬карнях і таборах, а насамкінець – до переосмислення власного досвіду протисто¬яння тоталітарній системі, – витворює багатопланову і змістовну картину україн-ського руху опору. Ці тексти народжувались в ситуації, де свобода асоціювалася з таборами, а не з життям на волі.

Кралюк, П.М. Справжній Мазепа : [роман] / Петро Кралюк. - Київ : Довженко Букс, 2018. - 219 с.
В основі сюжету "Справжнього Мазепи” – святкування у провінційному містечку двох ювілеїв: Миколи Гоголя та «українсько-шведського союзу». Автор оселив нащадків гоголівських персонажів у сучасній психлікарні. Божевільний Едічка пише роман «Гетьман», а молодий лікар-психіатр Левко (він же – оповідач) контролює цей процес. Петро Кралюк обігрує не лише сюжети та епізоди «Тараса Бульби», «Вія», а й біографію Гоголя, Пушкіна, Шевченка, Івана Мазепи. Героями роману, як і в гоголівських творах, стають сміх, загальна гра, гротеск.

Бюлетень «Нові надходження»: інформаційний список літератури за другу половину квітня 2019 року.

 

1.                   

745(=161.2)

М69    Михалевич, І. Українська народна писанка. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 79 с.

2.                   

821(470)

С54     Соболевская, Н. Полюби меня таким... : роман / Наталья Соболевская. - Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2019. - 301 с.

3.                         

821(477)

К72     Костина, Н. Последняя Золушка : роман / Наталья Костина. - Харьков  : Клуб Семейного Досуга, 2019. - 301 c.

4.                         

821(477)

К79     Крепостная. Без права на любовь : [кинороман] / [лит. обр. И.Назаренко]. - Харьков  : Клуб Семейного Досуга, 2019. - 397 с.

5.                         

821(477)

П44     Подгайская, Л. Откройте сердце для любви : повести / Лиля Подгайская. - Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2019. - 236 с.

6.                     

821(477)

Н73     Новік, А. Останній спадок : роман / Андрій Новік. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 478 с.

7.                         

821(477)

Т48      Ткачівська, М.Р. Тримайся за повітря : роман / Марія Ткачівська. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 268 с.

8.                         

821(477.53-21Кре)

В19     Васильєва, Т.М. Мамина хустка : збірка віршів / Тамара Васильєва. - [Київ : Український пріоритет, 2019]. - 124 с.

9.                         

821(477.53-21Кре)

Г56      Гнатко, Д. Скеля червоного сонця : роман / Дарина Гнатко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 334 с.

10.             

821(477.53-21Кре).09

О-51    Окрилені словом : статті, відгуки, коментарі / Спілка літераторів "Славутич". - Кременчук : [Б.в.], 2019. - 66 с.

11.             

821(73)

Б67      Бічер-Стоу, Г. Хатина дядька Тома : роман / Гаррієт Бічер-Стоу. - Київ : Знання, [2019]. - 269 с.

12.               

821(73)

Д72     Драйзер, Т. Принц-злодій та інші оповідання : [оповідання] / Теодор Драйзер. - Київ : Знання, [2019]. - 285 с.

13.               

821(73)

О-36    О.Генрі. Королі і капуста : [роман] / О.Генрі. - Київ : Знання, [2019]. - 252 с.

14.             

159.96

К17     Калб, Д.  Сон. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі. - Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2018. - 143 с.

15.             

398

Р91      Руф, Ю.  Казковик про казкових супергероїв : [книжка-розмальовка] / Юрій Руф. - [Київ : Zалізний тато, 2018]. - 32 с.

16.             

78.087.6(477.53-21Кре)

Б86      Бояренцева, Л.Ю.  Каруселі дитячих мрій : збірка пісень і п'єс для фортепіано / Людмила Бояренцева , Сергій Бояренцев. - Полтава : [Б.в.], 2018. - 54 с.

17.             

821(44)

В31     Вербер, Б.  Мурахи : роман / Бернар Вербер. - Львів : Terra Incognita, 2018. - 270 с.

18.             

821(470)

А13     Абдуллаев, Ч.А.  Третий вариант : [роман] / Чингиз Абдуллаев. - Москва : [Эксмо], 2018. - 319 с.

19.             

821(470)

Л64     Литвинова, А.В.  Оскар за убойную роль : [роман] / Анна и Сергей Литвиновы. - Москва : [Эксмо], 2018. - 348 с.

20.             

821(477)

Б87      Британ, Г.  Без обгортки : поезії / Галина Британ. - Львів : ЗУКЦ, 2018. - 158 с.

21.             

821(477)

В67     Волков, О.М.  Гра у три руки : роман / Олексій Волков. - Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, [2018]. - 310 с.

22.              

821(477)

П84     Прохасько, Т.  Непрості. - [Львів : Terra Incognita, 2018]. - 182 c.

23.             

821(477)

С30     Семена, Н.Ю. Поезія міської околиці : поезія / Надія Семена. - Львів : Сполом, 2018. - 108 с.

24.             

821(477)

С77     Старицька-Черняхівська, Л.М. Вибране : драма "Іван Мазепа", статті, спогади. - Полтава : [ТОВ "РІК"], 2018. - 344 с.

25.             

821(477).09

В44     Віленський, Ю.Г. Віктор Некрасов. Портрет життя. - Київ : Дух і літера, 2018. - 323 с.

26.             

821(477).09

К71     Григорій Косинка. - Харків : Фоліо, 2018. - 507 с.

27.             

821(477).09

С88     Стус, Д.В. Василь Стус : життя як творчість. - [Київ] : Дух і літера, [2018]. - 378 с.

28.               

821(477.53)

М57    Ми з ними - в одному човні : оповідки про тварин / [упоряд. Г.І.Антипович (Дениско). - Полтава : ФОП Говоров С.В., 2018]. - 316 с.

29.             

821(497.11)

П12     Павич, М. Хозарський словник : роман-лексикон на 100 000 слів : чоловічий примірник / Мілорад Павич. - Харків : Фоліо, 2018. - 349 с.

30.             

821(497.11)

П12     Павич, М. Хозарський словник : роман-лексикон на 100 000 слів : жіночий примірник / Мілорад Павич. - Харків : Фоліо, 2018. - 349 с.

31.             

94(477)"19"(092)

Ж74    Життя і діяльність Степана Бандери : документи і матеріали. - Тернопіль : Астон, 2018. - 637 с.

32.             

94(477)"1917/1921"(092)

М69    Михайлова, О.Ю. Павло Скоропадський. "Крім негідників, усі підуть за мною". - Київ : Парламентське видавництво, 2018. - 363 с.

 

 


Коментарі: Залишити коментар
 
X