Слідкуйте за нами

10-01-2014
Бюлетень «Нові надходження»: інформаційний список літератури за січень

Драч Е. Катарсис [Текст] /Передм. О. Євтушенка.- К.: «Смолоскип», 2007.- 127 с. Ця збірка — найповніше на сьогодні видання пісенного репертуару відомого представника автор¬ської пісні Едуарда Драча. Його творчість важко вписати в будь-які відомі нам жанри. Це співана поезія, яка різна. Інколи чуєш рокера, інколи — барда-публіциста, а часом і традиційного (автентичного) кобзаря.Бюлетень «Нові надходження»: інформаційний список літератури за січень


Шморгун О. Світло в кінці [Текст]/ Передмова Ю. Добрянської.- К.: Смолоскип, 2004.- 126 с. У прозових творах Оксани Шморгун («Казка про Віру, Лю¬бов і Надію», «Пошесть», «Рожа», «Мудрець і Дівчина» та ін.), що ввійшли до цієї книжки, постає світ, що нагадує знайомі реалії повсякденного побуту, і водночас дійсність переплітається з каз¬кою, яка спонукає подивитися на звичайне через призму чудес¬ного. Але таємниче, загадкове начало творів не веде подалі від реальної дійсності, а навпаки — відкриває те, що здається зрозу¬мілим, але й залишається таємничим у звичайному житті. При¬міром одвічна загадка взаємин чоловіка та жінки, символом яких в ідеалі мала б бути троянда — квітуча, а не суха.
Поетичними творами, що складають другу частину видання, авторка, зокрема, запрошує замислитись над питанням, ким бути, яку життєву позицію обрати, які критерії такого вибору? Відпо¬відь на це — однозначна. Вона присутня у багатьох віршах пись¬менниці. Моральність і доброта — ось ті найкращі цінності, що становлять основу людяності й роблять людину особистістю.


Бюлетень «Нові надходження»: інформаційний список літератури за січень


Шугай О. Іван Багряний: нове й маловідоме. [Текст] Есеї, документи, листи, спогади, нотатки, факти. Кн.1.- К.: Смолоскип, 2013.- 960 с. До першої книги ввійшли матеріали з архівів колишнього КДБ, досліджен¬ня про табір Ді-Пі в Новому Ульмі (ФРН), відгуки представників української діаспори та зарубіжних рецензентів на творчість Івана Багряного. Крім того, вміщено пресові повідомлення, спогади очевидців про поїздки цього видатно¬го письменника і громадсько-політичного діяча у Бельгію, Великобританію, США та Канаду. Книгу доповнюють щоденникові записи про І. Багряного, есей про його прочитання «Листів до братів-хліборобів» соціолога В. Липинського, значна кількість світлин, а також інші невідомі досі документи.
Видання є своєрідним продовженням роману-дослідження «Іван Багряний, або Через терни Гетсиманського саду» (К.: Рада, 1996) і присвячене 105-й річниці з дня народження великого сина України. Розраховане на широке коло читачів.

«Всім наклепникам і очорнювачам я можу сказати лише таке:
візьміть все що я сотворив за все моє життя,прогляньте уважно і скажіть,чи можно все це було створити з брудною душею?
Ні, для цього була придатна лише чиста душа.
Я мав чисту душу.
І такою вона лишиться на все життя. За чистоту її я боровся з усіх сил і в найтяжчих ситуаціях,бо завжди був переконаний свято, що з бруд¬ною душею жити взагалі не можно.
З цим переконанням надіюся пройти й решту мого життьового шляху , який тепер уже лишився дуже короткий.
Баюри ж, навіть найбрудніші, мене ніколи не лякали, як і зливи каламу¬ті на мою бідолашну голову.» (М. Багряний).

Бюлетень «Нові надходження»: інформаційний список літератури за січень


Шугай О. Іван Багряний: нове й моловідоме. [Текст] Есеї, документи, листи, спогади, нотатки, факти. Кн. 2.- К.: Смолоскоп, 2013.- 1048 с. + 48 іл. До другої книги ввійшли матеріали, що висвітлюють новоульмівський період життя і творчості І. Багряного. За допомогою конкретних фактів, зокре¬ма листів письменника до дружини та соратників і друзів, досліджено, в яких нелегких умовах було створено романи «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», віршовану повість «Антон Біда - герой труда» та ін. Крім того, вміщено статті, нотатки, дарчі написи та автографи, політичні карикатури, про які мало хто знав.
В окремих розділах мовиться про повернення й пошанування творчої спад¬щини І. Багряного в Україні. Сторінки книги доповнено рідкісними світлинами.
Видання розраховане на широке коло читачів.

Коментарі: Залишити коментар
 
X